Alpen Pokal Day 6

AlpenDay6Setkáváme se zde při reportu k šestému dni. Task opět částečně svahový a částečně termický. Podmínky nijak jednoduché. Vítr 11 km/h a stoupání nikterak silná. Opět byla nutná podrobná příprava. První část byla jasná, nabrat co největší výšku na svahu, pak se poprat s rovinou a co nejdřív zase do kopců. Tentokrát jsem nevěděl jestli vůbec poletím, nakonec to dopadlo.
Klasická předstartovní procedůra. Nastoupat na startovním svahu. Start se obešel bez komplikací a vydařil se. Přelétl jsem na hřeben který vedl až k prvnímu otočnému bodu. Vcelku jsem se držel, ale svah tolik nenesl a tudíž jsem nenabral tolik výšky kolik jsem potřeboval. Jen jsem čekal kdy mě dolétne Erik (EP). Ano Eriku jsi v reportu. Dolétl mě u prvního otočného bodu. Druhou část jsem nezačal dobře. Neletěl jsem podle plánu, začal jsem točit dřív místo abych nastoupal u svahu, kde nastoupal poté Erik. Téměř jsem se tomu svahu vyhnul. Potkali jsme se pod mrakem nad posledním kopcem před rovinou. Točil jsem a točil, samozřejmě blbě jak je mým zvykem. 🙂 No a ve směru se nic netvořilo a tak jsem se uhnul doleva, kde byly dva mraky. Ještě neř jsem tam dolétl, tak se vytvořil jeden nový ještě víc vlevo. První se rozpadal a druhý byl slabý, tak jsem přece jen zamířil k tomu novému. Žádná sláva to nebyla, jen 1,5 m/s. Dostoupal jsem a vydal otočit.
Ještě před otočením jsem si vybral mrak vlevo od trasy. A ejhle Erik, byl už vysoko a já to nemohl ustředit, nakonec se povedlo. Při točení jsem sledoval, jak se to má s dalším vývojem. Po dotočení jsem zvolil směr doprava jižně od trasy. Měl jsem v úmyslu letět co nejdřív do kopců. Tam pod mrakem točil Tomáš Brotánek(TB) a byl také vysoko. Dotočil jsem do 2100 a vydal se do kopců. První svahy byly dobrý, trochu jsem se zvedl. Přelétl jsem na druhý, který jsem špatně protáhl až na konec. Původně jsem chtěl letět jižně. Byla to chyba, tam mě to stálo rychlost, protože jsem musel oblétávat severně tento kopec a vyhnout se závětří. No byla to pitomost. Další dva svahy stačily na dohnání dokluzu. Přeskok na cílový svah a hurá jsme doma.
Tentokrát kratší report, protože nebylo ani co popisovat a hlavně na něj nemám tolik času a tak ho zveřejňuji opožděně. Pro zajímavost jsem přidal do screenu let Jonase Angenendta (JO). Od prvního otočného bodu letěl jinak a po otočení to valil na riziko do kopců a o vedení přišel až na cílovém svahu. Tak příště zase.

Příspěvek byl publikován v rubrice AlpenPokal a jeho autorem je Martin Semrád. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *