CW MC Day5

Je to tady znovu. Pátý den Medláneckého poháru a tentokrát mnohem méně termické počasí. Jelikož se mi to jeví vždy lepší na papíře než pak za letu, tak jsem měl oprávněné obavy. Bez práce nejsou body, takže si trochu zamakám. 😀

Vzal jsem plnou vodní zátěž, upustit mohu vždy, ale natankovat už asi ne. 🙂 Dnes to nebudu moc natahovat. Hned po vzletu jsem točil ve stejném stoupání jako ostatní a průměr stoupání jsem měl menší. Takže bude potřeba trochu odpustit. Na start jsem to ještě ponechal.

Tentokrát jsem se rozhodl startovat co nejdříve po otevření pásky, jelikož to bude dlouhý let. Taktika byla letět po kopečkách východně od trasy. tam jsem očekával silnější stoupání a větší dostup. Výšku na start jsem měl a tak jsem to natlačil do pásky.

Start se povedl, dokonce i nad kopci bylo více mraků než na trase. Vše se zdálo v pohodě až na jedno. Hned první dva mraky mě vypekly. Hluboce pod jeden metr, třetí 0,8. Až teprve čtvrté stoupání bylo lepší, asi 1,25 m/s s dostupem do 1750 metrů. Poté opět tři neúspěšné pokusy o stoupání. Ten čtvrtý měl aspoň 0,8. Vzhledem k tomu, že po trase byla velká díra, tak jsem ho musel dotočit. Opravdu špatně se mi poslouchalo, jaké mají ostatní stoupání. To už jsem měl odpuštěno asi 40 l vodní zátěže. Proti větru se bude ještě zátěž hodit. Dolétlo a předlétlo mě dost pilotů včetně EP a RUM a MOV. Dokodrcal jsem se na otočku a vybíral správný mrak.

Viděl jsem dva nové napravo, přesto jsem dal přednost mraku u kopce, jelikož byl blíž. Opět jsem přebral. Nejprve jsem ho nemohl ustředit, pak trochu zabral. Jenže kluci hlásili silné stoupání. Podle popisu to byl právě ten mrak u Šumperka, který jsem zavrhl. Rozhodl jsem zkontrolovat, jestli nekecají. No nekecali. Nejlepší stoupání dosavadního letu, téměř 2 m/s. Pak jsem letěl opět svojí cestou a svojí mizérií. Hledal jsem slušné stoupání, ale našel jsem vždy jen pod nebo okolo metru. To jsem byl už na otočce.

Po otočení Moravského Berouna jsem nalétl druhé silné stoupání před Štemberkem. Na dokluz ovšem chybělo ještě 700 metrů. Na druhý pokus jsem našel lepší stoupání a dokluz a stejně chybělo ještě 300 metrů na MC 1,2. Na druhý pokus v 1,3 jsem dotočil a nasadil na dokluz. Zpočátku pomaleji, pak po získání rezervy 150 metrů jsem zrychloval.

Hodnocení: Nevím čím to je, ale štěstí se mi, v posledních letových dnech, vyhýbá. Špatný výběr trasy ač se zdál jako dobrý. Moje výkony jsou den ode dne horší, což dokumentuje moje 19. místo a 24 minut za vítězem. Nejspíš to chtělo ještě více odpustit zátěž. Bohužel jsem dlouho v tak slabých podmínkách dlouho neletěl, tak jsem střílel spíš od boku. Každopádně si cením doletu do cíle. Měl jsem sto chutí to někde posadit. 😀 No tak příště. 😀

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized a jeho autorem je Martin Semrád. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *