Medlánky Cup Day1

MedDay1
Po dlouhé době jsem se dostal k soutěžnímu letu. Sice ne v soutěžní den a letěl jsem sám, ale letěl jsem. Erik mi pustil server v týdnu jen trochu později než jsem měl objednaný. Briefing jsem neviděl vůbec. Šel jsem na to dost na rychlo. Tak jsem usoudil, že na flatland nepotřebuji přípravu. Vždyť to tady znám. Nastavil jsem Jantara a skočil na letiště. Při startu jsem zjistil nehybnost řídících prvků. Joy prostě nešlapal. Podotýkám, že ještě půl hodiny před tím normálně fungoval. Na restart kompu jsem neměl čas. Zkusil jsem ho přepojit do jiného USB portu a naštěstí se chytil. Opět jsem se připojil a skočil na letiště.

Tentokrát vše proběhlo v pořádku. Stoupání po vzletu solidní. Nastavil jsem MC na 2. Start mi nevyšel ideálně (jako ostatně vždy), ale docela spokojenost. Hned první stoupání vyšlo skvěle. Říkal jsem si, skvělý začátek. Zakřilkl jsem. Další stoupání jsem netrefil a tak letěl k dalšímu mraku. Opět ani ťuk! Třetí mrak už bude poslední. Lehce mě to ťuklo. Otočil jsem a nenašel. Narychlo jsem se rozhlédl a zamířil ke kopečku na kterém byl stín mraku. Doufal jsem v zázrak, protože Jsem měl už nějakých 750 metrů. Téměř na rozpočet na přistání. Zázrak se stal. Chytil jsem se a vylezl, pokud si pamatuji, tak se mi rozpadl ve třinácti stovkách. Samozřejmě jsem měl vyhlédnutý náhradní mrak. Pěkné stoupání. Byl jsem nadšený ze záchrany. Najednou pííííp! No do pr…. Zakázaná zóna! To se mi snad zdá. Moje nepří prava se opravdu vyplatila. Ze zóny jsem hned vylétl, ale byla to okamžitá ztráta min. 100 bodů. Dnešní den je ztracený. Na moment jsem chtěl rezignovat. Přece si chci zalétat, takže jedeme dál. Až do otočného bodu vše probíhalo v pohodě. Zvažoval jsem dotočení před otočným bodem. Bohužel jsem to neudělal.

Po otočení jsem se musel odklonit od ideální trasy. Měl jsem dvě možnosti. Buď na severovýchod nebo jižně od trasy. Severně byl starší mrak, jižně mladší. Nemohl jsem se rozhodnout. Jsem na mladší a tak jsem letěl jižně. Dost daleko. Zase tak silné to nebylo. Dostoupal jsem a pokračoval dál. Až do dalšího otočného bodu se nic zvláštního nestalo. U otočného bodu jsem volil čerstvou chmuru východně.

Dotočil jsem a na DDH ještě chybělo asi 500 metrů. Stačil tedy jediný stoupák na dokluz. A jak se řeklo, tak se také udělalo. Dokluz na MC 2,1 a valím domů. Zóna mě hodně mrzela. Průměrka nebyla zrovna nejlepší, jen 92,9. Dala se očekávat vítězná průměrka okolo 105km/h. Průměrné stoupání jen 2,09 m/s je dost mizerné. Při pohledu na předběžné výsledky jsem očekával trochu víc. Bohužel 37 místo a velká bodová ztráta na elitní desítku. Na nic se nevymlouvám, vše byla moje chyba. Nedostatečná příprava a školácky netrefená stoupání mě stála lepší umístění. Ještě zkusím zabojovat. Škoda, že víkendy mám pro létání zatím blokované a tak musím létat v týdnu a sám. Příště se vynasnažím vás trochu prohnat. Gratuluji všem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Medlánky Cup a jeho autorem je Martin Semrád. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *