DDCC2018_Day6

Předposlední den DuoDiscus Cupu a nová trať. Briefing nebylo ani nutné moc dlouho studovat. Trasa je vcelku jasná a jak se zdá, tak bude docela husto. Moc variant, na průlet trati, se najít nedá.
Jde se rovnou na grid. Po vzletu jsem měl hned pěkné stoupání a tak jsem se přesunul severně. Opět jsem so potvrdil, jaký vliv mají i menší kopečky na termiku. Jakmile uteče trochu po větru, tak je to rozbité a slabé. Měl jsem čas a tak jsem i ve slabém dotočil a pak jsem létal nad kopečkem, který mně udržoval výšku.
Páska se otevřela docela brzo, ještě jsem trochu vyčkal, až se trasa uvolní a vyrazil ke startovnímu sektoru. Vybral jsem místo na severu, kde byl mrak na houpnutí po startu. Start vyšel pěkně i malé kopečky držely a pár houpnutí a měl jsem téměř stále stejnou výšku. Jak jsem se blížil k prvním kopcům, tak jsem udělal první malou chybu. Stočil jsem se více do prava, že ještě jeden mrak protáhnu. Nakonec jsem k němu nedoletěl a nasadil původní kurz. Rozhodoval jsem se, jestli dotáčet nebo ne. Už jsem byl na kopci, ale neneslo to. Tak jsem si dotočil ve 2,3 m/s. Jen 4 okruhy a šel jsem dál. Na konci kopce jsem se rozhodl dotočit víc, ale postupně to sláblo a tak jsem dal je 3 kruhy v 2,7. Pak jsem se držel malého svahu, který slušně držel. Další chumel pod mrakem. Tak jo dotočím taky. Čekal mě průlet horama. Tři kruhy ve trojce a letěl jsem otočit.
Na otočce jsem se potkal s KMI a MOV, který byl níž. Vstoupili jsme do kopců. První část byla dobrá. V jedné části jsem více kopíroval terén než zmínění dva. Sice jsem si trochu prodloužil trasu, ale nabral jsem mnohem více výšky. Dohnal jsem je vzápětí. Na konci nejvyšší hory jsem měl téměř 2000 metrů. Další průlet skrz “horstvo” byl zajištěn. Jenže já udělal další chybu. Chtěl jsem ještě v kopcích dobrat, než vletím do roviny. Tak se mi zdál mrak na kopci ideální. Místo nabrání výšky mě to sešláplo jen níže zemi. Tak se stalo, že rázem jsem byl skoro na stejné výšce jako MOV. S KMI jsem se taky trochu protáhl kolem skal a vyrazil do roviny. První mrak jsem špatně trefil a 4 dostřeďovací okruhy mě dost zdržely. Vzdal jsem to a letěl k dalšímu, kam odletěl MOV. 2,9 už bylo pěkné. Hurá na otočku.
Po otočení jsme dotočili a letěli dál. Další mrak byl také solidní, tak opět 4 kruhy a šupajdíme dál, aby jsme zjistili, že Erik si vybral mnohem lepší. Houpneme. MOV jsem měl v zádech a také EP. Rozhodoval jsem se, jestli jít k mraku u kopečku, nebo trochu vlevo. Nakonec jsem to zkusil. Dvě houpnutí to dalo, ale bylo to slabé. V tu dobu jsem měl už MOV na křídle a blížili jsme se k dalšímu mraku. Pro jistotu jsem se zařadil za MOV, ale ani jeden jsme to netrefili. Výška se vytrácela v jedenácti stovkách jsem konečně něco nalétl, ale nehodlal jsem se zdržet dlouho, tak silné to nebylo. EP letěl hned na kopec nedaleko a MOV kousek za ním. Tuším, že s KMI jsme tam zamířili taky. Zvedalo to opravdu slušně. Jak se zvedal kopec, tak jsem se zvedal i já. Před sebou jsem měl MOV a KMI. Zvažoval jsem, jestli se ještě kousek neprotáhnout po kopci. nakonec jsem se rozhodl, že 1800 metrů by mělo stačit. Odpoutal jsem se a zamířil k předposlednímu otočáku. Na otočáku jsem viděl MOV a byl jsem kousek za ním. To byl bohužel poslední moment, kdy jsem ho zahlédl.
Teď se poletí stejnou trasou po kopcích až domů. Jeden kopeček jsem musel oblétnout. No nemusel, ale šlo mi o výšku. Asi to bylo jen další zdržení. Kde bylo silnější stoupání, tam jsem přitáhl. Když jsem viděl, že výška už je solidní pro rychlejší let, tak jsem sešlápl plyn a jel po svahu. To už to pak svištělo, ale až do cíle jsem nikoho nepotkal, což bylo nepříjemné. Už jsem sledoval, kdo dorazí do cíle a hlavně o kolik mě natáhnou EP a MOV. Ještě poslední otočák a mažu domů.
I když jsem si myslel, že bych mohl být do pátého místa, Tak pohled na výsledkovku mě trochu zklamal. Prozatímní 8. místo jsem nečekal. Já se ty kopce prostě nenaučím. První část letím moc opatrně. Časy byly tak vyrovnané, že každá malá chybička hrála roli. No a já jich tam pár udělal a to rozhodlo o konečném 13. místě. V celkovém pořadí bych měl jít před AV7 a TB, ale o bod přede mne se asi posune DHJ. Posunu se tedy na 8. místo v celkovém pořadí. Kdepak bych byl s vodou? 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *