Safari Cup Day3

Zdravím ze třetího dne Safari, který jsem vlastně ani málem neodletěl. Doma bylo trochu stresové prostředí a tak jsem se rozhodl k letu až na poslední chvíli. Bez přípravy a soustředění. Podařilo se naskočit včas a tak nějak jsem si ozkoušel stoupáky. Byly podmínky lepší než minule, stoupáky nebyly tak úzké. Každopádně jsem byl připraven odstartovat hned a neprotahovat to.

Co se týká startu, tak mi málem nevyšel. Myslel jsem, že jsem se do sektoru nevešel. Ale sektor byl zelený, takže to muselo být na chlup. XCSoar start nevzal, zřejmě nepřesně zadaný tlak vzduchu. Každopádně se nevracím a letím dál. Protáhl jsem se hned po startu pod mrakem a trochu se zvedl. První stoupání, které jsem vzal bylo sotva dvoumetrové. Až za Lázněmi Bělohrad jsem měl 2,5 m/s. To už bylo lepší. Před otočným bodem Jičín jsem si chtěl ještě dostoupat, ale bylo to hodně rozbité a řádně jsem to neustředil, trochu jsem ztratil. 

po otočce byl dlouhý 16ti kilometrový přeskok. Zvedal jsem se z necelých 1000 metrů, tentokrát ovšem do 200 metrů. Začali mě dolétávat ostatní a to mě moc netěšilo. Měl jsem úmysl si ještě přitočit před vstupem do Krkonoš a tak jsem se odklonil doleva. Ukázalo se to jako ztráta, na dva kruhy jsem to neustředil a tak jsem musel dál. Ani na hraně svahu to nebylo o moc lepší, sotva dvoumetr. A tak jsem otočil.

Zamířil jsem ke svahu, kde byl mrak, ale netrefil jsem ho a to byla zásadní chyba. Svah moc nedržel a tak jsem zamířil na hranu svahu, kde byl nový mrak. Tam to bylo špatné, nemohl jsem se do toho stoupání pořádně ustředit. Nakonec jsem to vzdal a pokračoval dál. S malou výškou jsem musel jižněji od trasy. Za Vrchlabím jsem chytil alespoň dvojku a tak jsem si dostoupal. Viděl jsem jak tam vpředu naskakuje chmurka. Zamířil jsem k ní a tentokrát ustředil napoprvé. Dostup byl do 2300 metrů, takže jsem si mohl dovolit delší přeskok.  Před třetím otočným bodem, což byl Broumov, jsem si opět dotočil do dvou tisíc. 

Po otočení jsem vzal stoupání až u Hronova. Jelikož jsem věděl, že je po dobrém výsledku, tak už jsem nehodlal dotáčet. Stejně po trase žádný vhodný mrak nebyl. Doklouzal jsem v pohodě až do cíle.

Hodně mě zklamaly Krkonoše, čekal jsem tam mnohem lepší podmínky. Nebo jsem tam byl příliš brzy, jelikož mě pak jedinci předlétali v mnohem větší výšce. Neměl jsem opět štěstí na stoupáky, každopádně se s Blaníkem zatím moc nekamarádím. 12. místo není špatné, ale průměrka se mi nelíbí. Rozhodně to mohlo být lepší. Zvlášť, když už je jasné, že se tento výsledek škrtat nebude. Gratuluji všem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Safari Cup 2019 a jeho autorem je Martin Semrád. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *