Raven Day 6

Šestý den jsem chtěl zkusit trochu závodit. Jít víc na krev. Trasa ovšem vedla i přes rovinu. Bohužel jsem měl tentokrát na přípravu minimum času. Trasa byla tak jednoduchá, že ani nebylo moc možností nad čím přemýšlet. Tentokrát bude hodně záležet na momentální situaci na trati.

Vítr silný jako minule, takže svahy ponesou a termika taky není špatná. V přípravě také žádné potíže, tak hurá na vzlet. Po vzletu nebylo potřeba testovat podmínky. Odletová trasa byla stejná jako minule. Tak jsem si jen tak poletoval. Sledoval jsem přitom situaci na odletovém svahu, abych neudělal chybu jako minule.

První start se mi nepovedl, o pár metrů jsem se netrefil do výšky startovacího sektoru. Druhý byl s malou rezervou úspěšný. Takže zdržení a za mnou už jen pár pilotů. Vydal jsem se tedy na trať. Odletový svah opět nebyl nic zázračného, ale postačující. Poté jsem přeskočil na další svahy severněji a po nich pokračoval až na konec. Měl jsem výšku 2100 metrů a vydal jsem se na první otočný bod.

Po otočení jsem zamířil pod mrak na svahu, ale nic jsem tam nenašel a tak jsem letěl po svahu. Za rohem mě to nakoplo, tak jsem začal točit. Vědom si chyby v jednom z předchozích tasků, kdy jsem si na tomto místě nedobral. Stoupání okolo pěti metrů bylo super. Pode mnou proletěl Radek (RUM), který startoval po mně. Opět mám 2100 metrů a pokračuji dál. Ještě kousek byly už jen malé kopečky. Při troše dobré vůle by se nějaké silnější stoupání ještě mohlo naskytnout. Ačkoliv jsem měl výšky ještě dost, tak jsem vzal dvoumetr a dostoupal do 2120 metrů. Teď už mě čeká rovina. Vybírám si jeden z mraků asi v polovině přeletu rovinou na otočák. Slabota! Zdaleka neměl ani 2 m/s. Trvalo mi 4 minuty dostoupat do 2000 metrů. Houpnul jsem si pod dalším mrakem. Bohužel na trase byl jen jeden rozpadající se mrak. Dívám se doleva na situaci za otočákem. Jo to půjde. Tak jsem tedy otočil.

Zamířil jsem k mraku a zjistil, že jsem měl hodně špatný odhad směru. Musel bych letět hodně na jih. Tak jsem rychle musel hledat jinou alternativu. Poletím na severněji, tam jsou kopečky a mraky. Výška se ale rychle vytrácela. Najednou jsem měl pod 1400 metrů. Na zvrásněném terénu jsem špatně odhadl, kde bude stoupák začínat. Musel jsem se kousek vrátit a hledat. Navíc to dole moc nebralo, ale byl jsem rád i za tohle. V tu chvíli mi bylo jasné, že je už po závodění. V tu dobu mi zmizel chat a nezobrazovalo se mi nic na obrazovce. V metru jsem se škrábal alespoň do 1600 metrů a pak jsem přelétl dal pod nový mrak. Tam bylo silnější stoupání, ale také RUM a to o hodně výš. Další část trasy by měla být už v pohodě. Přilétl jsem k prvnímu svahu. Tam to bylo tak na udržování výšky. Dotáčet jsem odmítl. Další svahy, které vedly až k druhému otočnému bodu byly nízké, tak by to nemělo moc smysl. Když jsem k nim doletěl, tak trochu výšky navíc by se hodilo. Mraků tam bylo dost a tak jsem neměl obavy. Zahlédl jsem před sebou Rudu Kalouska (R1K). Pomocí silnějších stoupání jsem se dostal až na hranu svahu a před odpoutáním od svahu jsem měl necelých 2000 metrů. R1K stále přede mnou.

Po otočení jsem se rozhodl pro jinou trasu. Nepoletím jako zřejmě všichni zpět na svahy, tam nic nezískám. Risknu to na jih. Výšky jsem měl dost. Mohlo to být výhodnější. Nemusím tolik dostoupávat a přelétávat rovinu. Což bylo trochu relativní, jelikož jsem ji přelétával hned po otočení. Tak tedy tlačím kolem svahu a přeskakuji na svah, kudy už poletí všichni. Netrvalo dlouho a před sebou jsem uviděl R1K. Sakra, tak jsem nic nezískal! Ovšem ani neztratil. Nejdříve jsem předlétl ST a na otočáku i R1K. Tlačil jsem co to dalo a „zdárně„ dorazil do cíle.

Hodnocení:
Ty časy kdy se soupeřilo o vteřinky jsou pryč. Pro mě určitě. Teď bojuji s tím, abych moc neztratil. To se ovšem vůbec nedaří. Jsem čím dál nespokojenější a uvažuji jednom tréninku týdně. Jen kdyby byl čas, to je trochu problém. Od hor jsem si sliboval trochu víc. Tasky jsou ovšem rychlé a to mi nesvědčí. Dolétávám a to je důležité. Sice snad ještě držím první desítku, ale moje umístění okolo dvacátého místa a hůř jsou nedostačující. Tímto způsobem to desáté místo neudržím. Chyby mě stojí hodně času. Gratulace opět míří k Jerrymu. Super chlape!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *