BGC Day 7


Právě se chystám na finále Beskydy Gliding Cupu. Poslední sedmý den se podíváme do Vysokých i Nízkých Tater. Jen doufám, že budou podmínky lepší než minulý závod. Jak jsem kontroloval celkové pořadí a bodové rozestupy, tak jsem byl rozhodnut letět na jistotu. Porovnání ve screenu je s Jonem Hollandem (123), ten je přede mnou a Honzou Nyčem (JN), ten mi pro změnu šlape na paty. Briefing jasný, plány taky. Jde se na věc.

Po vzletu jsem se trochu zatoulal na východ a nemohl se dostat nahoru. Postupně jsem se propracoval až k startovnímu sektoru. Naštěstí jsem moc času neztratil. Dotočil jsem před sektorem předstartovní výšku a letěl odstartovat, jelikož čas je neúprosný.

Start se povedl. S nabráním výšky jsem počkal až pod mrak a v termice teprve zvedl čumák. První stoupání a v něm JN. Ha, tak si ho pohlídám. Ačkoliv mělo stoupání hodnotu přes 2,1, tak JN z něho odešel bez dotočení základny. Překvapilo mě to. Zamířil k hezkému mraku, který jsem měl v merku i já. Asi tam čeká něco lepšího, tak jsem tam letěl taky. Byl horší, tak tohle se moc nepovedlo. Navíc jsem k němu musel křižovat trasu. Můj následný, byl ještě horší. JN točil následný 2,5. Dokonce i další mi dával jen 1,5 m/s, ačkoliv byl na kopci. Na 123 jsem měl malý náskok a JN byl jen kousek vepředu. Oba letěli severněji od trasy. Já jižně. Ještě před vstupem do Vysokých Tater jsem jsem jen lehce dotočil a mazal na hlavní masív. První stoupání jsem udržel na 3 m/s, ale uteklo to, tak jsem musel dotáčet ještě jednou. Zatím pořadí JN, já a 123 s celkem malými rozestupy. Před otočením jsem dostoupal do 2150 metrů a letěl otočit. JN letěl otočit bez dotočení.

JN vzal první stoupání po otočení. Ještě před otočkou jsem se chytl Kuenneho. Trochu využiji jeho zkušeností. Sešli jsme se s JN ve stoupání před otočkou, byl výš, což odpovídalo jeho menšímu náskoku. Dotočil jsem základnu a letěl otočit.

Letět do závětří se mi moc nechtělo a tak jsem zvolil variantu Nízké Tatry. Věděl jsem, že žebro nepřeletím, ale byl tam mrak. Tak jsem doufal, že mě zvedne. Trochu dával a tak jsem udělal traverz, abych něco nepohnojil Když to bylo bezpečné, tak jsem udělal dva kruhy. Zamířil jsem k žebru. Oblétávám ho a pak to přišlo. na pár vteřin se zasekl obraz, pak se rozjel. Neřídím…nefunguje joy…jsem právě v pravém náklonu, takže mířím přímo do kopce. Rychle kontroluji konektory…vše v pořádku, joy svítí. Pomalu ležím vodorovně, joy ohnutý doleva…řvu…neeeeee, zabeeeer….neeeeee. Bum….a pak už kolem mě všechno létalo. vyděsil jsem děcka, která se za mnou dívala na Pottera. Nešlo psát ani na chat.

Celé dvou měsíční snažení je v háji. Když jsem přišel k sobě, tak to píši Erikovi a pomalu mi to dochází. Před zásekem se objevila šipka s přesýpacími hodinami. Prostě jsem v ten moment nebyl v Condoru, proto to nešlo řídít. Po shození Condora vidím “nainstalovaný nový program”. AVG si nainstalovalo cosi, mám teď na ploše dvě ikony AVG a AVG Free. To tam nebylo. Pomalu sbírám ze země vše, co šlo vzduchem. Pod deskou s klávesnicí, která padla taky, jak jsem se vymrštil, leží chudinka joy. Nemám odvahu ho vyzkoušet, jestli funguje. Nejspíš už ho nebudu ani potřebovat dokud nebudu mít nové PC. protože XPčka mi pomalu umírají a aktualizované programy dělají jen komplikace. V týdnu se mi dvakrát sekl při normální práci. Sorry, ale nemám ve zvyku se něčemu věnovat zbytečně. Nebudu trnout strachy, že mi to zase kdykoliv může padnout. Soutěže létám proto, abych poměřil síly s ostatními a zalétl co možná nejlepší výsledek. Jinak si můžu zalétat, bez nervu, na jakémkoliv serveru.

Co bude dál netuším, zřejmě se mě prozatím nebude týkat ani V2. Na nějaký čas se zřejmě odmlčím. Sice jsem od včera vychladl, ale nervy mám jen jedny. Přeji šťastné a veselé Vánoce a úspěšný rok 2018.

1 komentář u „BGC Day 7

  1. Ty a proc si s nama nezalitnes aspom novorocni 500km? to bys mohl, ne?
    ta ke nesoutezni preci.
    ja teda sem taky magor, kteryho rozhodi kdeco, ale tak moc me to nerozhodi a navic si chodim zalitnout, i kdyz tajne doufam, ze uz bych mohla zacit i vylepsovat vysledky. nejsem ale profik a tak si budu takhle nesoutezne poletovat porat, i kdyz s vami a muzu si aspon porovnavat, jestli uz sem o kousek dal a nebo bych se toho klacku mela pustit 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *