Liptovský Bača Day 7


Do sedmého dne jsem nastupoval s rozpaky, jelikož PC nefungovalo, jak mělo. Rozhodoval jsem se zda vůbec poletím. Kupodivu Condor běžel normálně. Briefingu jsem moc nedal, když jsem řešil PC. Hlavně jsem si vložil do paměti zakázané zóny, jelikož jedna zasahovala do trasy.

Po vzletu jsem si v pohodě natočil základnu. Nechtělo se mi moc dlouho čekat. Nalétl jsem si do startovního sektoru a natlačil. Přede mne to švihnul Jerry (Y77), no fajn, snad se ho chvíli udržím.

Odstartovali jsme ze severního konce sektoru. Letěli jsme po kopcích a pak k mraku v rovině. No a tady se mé plány rozpadly na prach. Jak se to událo? No nalétli jsme do stoupáku a začali točit. Byl tam LFM a za mnou(aspoň tuším) přilétl KMI a to byl kámen úrazu. Byl jen těsně pode mnou a bohužel jsem se dostal za něj. Neustále měnil směr a já musel uhýbat a vypadával jsem ze stoupání. Rozhodl jsem se, že poletím k jinému mraku. Tady jsem udělal botu. Nekoukl jsem se na PDA a rozlétl se na jih! Uvědomil jsem si to hned záhy a vrátil se zpět. Jenže to už byli všichni mnohem výš. Tak poletím na sebe, jako vždy. Ztratil jsem hodně a ani nedostoupal a vydal jsem se na Malou Fatru. Letěl jsem skoro na dohled LFM. Udělala se tam chmura. Jenže mě vůbec nevzala a tak jsem pokračoval dál. LFM byl kousek přede mnou a tak jsme nalétli stejný stoupák. Kupodivu jsem byl skoro ve stejné výšce. Opět spousta dorovnávání a vypadávání z ideální stopy. V jednu chvíli jsem to musel ohnout před LFM, snad jsem ho moc nevyděsil. 🙂 Každopádně to nebyl stoupák mých snů. Výsledných 1,75 m/s bylo zklamáním. O kousek dál jsme se opět potkali s LFM a dotočili základnu, já jsem odešel o něco dříve. 2,3 už bylo lepší. Tlačil jsem více než kdy jindy. Přilétl jsem k dalšímu mraku, kde MZ hlásil, že je to slabé…no 1,8 integrovaných…vydržel jsem. Už jsem se musel přesouvat jižněji pod trasu, kvůli zóně. U Rajeckých Teplic jsem našel dvojku. Další přelet byl až k Povážské Bystrici a dalších 1,8. Tudíž jsem se vyhnul zakázané zóně a mohl pokračovat dál k prvnímu otočnému bodu. Za Púchovem jsem si nastoupal ve 2,2 a vyhlédl si poslední mrak před otočením. Ačkoliv jsem měl z letu dobrý pocit, až na ten první stoupák, tak tady se to nevyvedlo. Stoupání jsem netrefil. Měl jsem 1400 metrů a okolo otočáku nebylo nic.

Otočil jsem v 1250 metrech a zamířil k nejbližšímu mraku, i když byl ze směru. V jedenácti stovkách jsem to našel, bohužel byl nejslabší (1,55) a já musel dostoupat. Hodně jsem ztratil! Další stoupání bylo u Nemšové a už tady jsem potkal Radka (RUM). Delší přelet a zase okolo 1,8 m/s. To další stoupání, už s RUMem na stejné výšce bylo hodně slabé a tak jsem pokračoval k dalšímu. Tam byla dvojka. I když by to na otočení stačilo (otočák byl na vrcholu kopce), tak jsem se rozhodl ještě dotočit. Opět okolo 1,8 m/s, asi proto, že jsem to neustředil ideálně.

Po otočení ovšem nastaly horší časy. Hned první stoupání jen 1,3…další mraky byly staré a ze směru. No a vpravo byla zakázaná zóna. Musel jsem tam, naštěstí mrak nebyl tak daleko. 1,6 taky nebyl žádný zázrak. Letěl jsem dál k mraku na svahu, ale dočkal jsem se jen dalšího zklamání. 1,7 na svahu bylo málo. Měl jsem 1800 metrů a na dokluz mi chybělo 400 metrů a 55 km do cíle. Rozhodoval jsem se, zda letět pomaleji nebo ještě dostoupat. Zkusím ten mrak na Velké Fatře. Bohužel byl už za hranou a tak jsem jen houpnul. Pokračoval jsem dál ke kopci vpravo. Sbíral jsem metříky. Když ani na tom kopci nic moc nebylo, tak jsem se rozhodl zpomalit a dolétnout to bez dotočení. U posledního kopce jsem měl stále -130 na MC 1,7. Trochu jsem se na něm zvedl a za ním jsem byl už v plusu.

Po otočení posledního otočného bodu jsem už pádil domů.

Pokud bych hodnotil svůj výkon, tak s těmi chybami to ještě jde. 10. místo a ztráta 11 minut na vítěze. Tímto také půjde TB přede mne v celkovém pořadí. Takže gratuluji. PC celou dobu bez jakéhokoliv záseku, což je na jednu stranu pozitivní. Na druhou, kde hledat zradu z minulého tasku, když i na 100% vytížení CPU to běželo. No nic. Všem gratuluji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Liptovský Bača a jeho autorem je Martin Semrád. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *