LIptovský Bača Day 6

Tentokrát bude report hodně krátký. Proč? PC pouštím hodinu před zveřejněním briefingu, aby si sedl a případně nainstaloval aktualizace. Tentokrát jsem zjistil půl hodiny před startem, že je vše pomalé. Rozhodl jsem se tedy restartovat, což mému starouškovi docela trvá. bylo jasné, že to bude na knop. Na letiště jsem se dostal 2 a půl minuty před koncem Join timu. Jenže vlečná nikde. Všichni piloti měli G…minutu se nic nedělo, pak vše naběhlo. Úleva!

Vše probíhalo naprosto normálně. Natočil jsem startovní výšku a šel na start.

Po startu jsem zamířil ke kopcům a využil i mraků po cestě. Hned ten první kopeček dával v čistém. Rozhodl jsem se dotočit, protože jsem po cestě neviděl jediný mrak. Stoupání přes tři metry. Nešel jsem až do základny, jen do necelých 1800 metrů. Pokračoval jsem dál. Na začátku Tater točilo pár letadel na obvyklém místě. Také jsem začal točit, abych měl více výšky na Tatrách. Stoupání nebylo tak silné jak jsem čekal a tak jsem odešel dříve. Jenže na Tatrách jsem se nikde nemohl chytit. Doletěl jsem až na místo, kde by bylo potřeba bezpodmínečně dostoupat. Přede mnou letěl TB a na hraně hřebenu začal točit. Super výtah v pravý čas. Udělal jsem dva nebo tři kruhy a pak to nastalo. FPS mi spadlo na 1,5! Viz obrázek dole. To se občas stane, jenže tentokrát to tak zůstalo. Nevím jak dlouho to trvalo, odhadoval jsem to tak deset minut, jak se později ukázalo, tak to bylo mnohem déle. Měl jsem už výšku 2100 metrů, pak 2200. V zoufalství jsem se ještě pokusil zamířit na otočák a doufal, že se to chytne. Blížil jsem se k hřebeni a stále nic. Stále jeden snímek za sekundu. Nemělo to dál smysl natahovat. Konec!

S obtížemi jsem vyskočil z Condora a uložil IGC, že aspoň pár bodů budu mít. PC začalo fungovat normálně, vůbec nic neběželo, co by brzdilo provoz. Odeslal jsem IGC a vypnul komp. Bohužel ani tech pár bodů mi není dopřáno, jelikož nemám přistání do terénu. Když teď koukám na svoje IGC, tak zjišťuji, že jsem se tam trápil a doufal 20 minut. To je teda síla! Takže poté, co mi TS snížil z ničeho nic FPS na 10-15 jsem ho přestal používat. Pak mi vyskočí z nějakého důvodu Condor, kdy jsem nemohl nic ovládat v posledním letu minulé soutěže. Byl z toho crash. V předminulém tasku se mi stalo to samé, ale na to jsem byl už připraven a věděl co dělat. No a teď v šestém tasku se mi kousne Condor na FPS 1,5. Nikdy před tím se tyto situace neudály. Proč se to děje v poslední době, kdy bojuji o co nejlepší výsledek, opravdu nevím. Buď to má jen jednoduché vysvětlení, jako, že prostě PC dosluhuje. Možná to má ovšem nějaký hlubší význam. Ještě doplním jednu zajímavost. Před spuštěním Pc jsem chtěl vypnout noťas a zjistil, že je kouslý (Linux Mint). Pak bylo kouslé PC a pro završení všeho, když jsem psal Erikovi, co se stalo, tak se mi kousl i telefon. To prostě není jen náhoda, protože vše se děje z nějakého důvodu. Jen nedokáži rozpoznat, co mi tím chtěl Vesmír říci. Poslední dobou se se*e vše okolo mě. Nezbývá než se s tím prostě poprat, ať si ze mě dělá Vesmír šoufky a škodí mi, když ho to baví. Snad ho to přejde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Liptovský Bača a jeho autorem je Martin Semrád. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *